Про проблеми та перспективи Чорнобильського руху на Харківщині говорили під час засідання круглого столу, який пройшов за участю першого заступника голови обласної ради Віктора Коваленка. Захід було присвячено 30-й річниці створення громадського чорнобильського руху.

Словами вдячності розпочав засідання голова Харківської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Вінник. Він зазначив, що вперше за багато років постраждалі громадяни, віднесені до першої та другої категорії, а також діти мають можливість за рахунок коштів обласного бюджету отримати санаторно-курортне лікування.

«Ще декілька років тому – це здавалось неможливим. Але сьогодні, завдяки плідній співпраці та всебічній підтримці з боку керівництва області чорнобильці забезпечені соціальними гарантіями».

У свою чергу, Віктор Коваленко пообіцяв і надалі всебічно підтримувати чорнобильські організації Харківщини, забезпечувати відповідну фінансову підтримку. «Для вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, необхідна комплексна система заходів як з боку держави та місцевих бюджетів, так і з боку громадських організацій, – зазначив він. – Ми почали працювати з найглобальнішого – реконструкції та капітального ремонту Обласного диспансеру радіологічного захисту населення, чого не було на протязі останніх 25 років».

Віктор Коваленко поінформував учасників зборів, що роботи розпочато на початку серпня, наразі будівельники відновлюють покрівлю над корпусом, де розташований стаціонар, працюють у приймальному відділенні, фізіотерапії, відділеннях функціональної діагностики та статистики. Йде підготовка до ремонтних робіт приміщень 4-го поверху, де розташовані операційний блок та реанімація.

Під час засідання круглого столу чорнобильським активом та представниками влади було ухвалено низку рішень, що стосуються ролі громадських чорнобильських організацій Харківської області, нагальних проблем постраждалих громадян, які потребують підтримки та вирішення на державному рівні.

Довідка: На сьогодні в Харківській області перебуває на обліку 10 740 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ще 5 364 – переселенці з зони радіоактивного забруднення. Майже три тисячі дітей  та 1 833 – дружини померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. А також 192 учасника інших ядерних аварій. Загалом в області проживає понад двадцять тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 3 по 8 серпня на Харківщині тривали урочистості, присвячені тридцятиріччю чорнобильського руху. У приміщенні Харківської чорнобильської організації «Союз Чорнобиль» було презентовано книгу Олександра Гарманова «Чорнобиль. Історія виникнення, становлення та життєдіяльності». Відбулося відкриття фотовиставки «Чорнобильський громадський рух. 30 років» та виставки ретро фоторобіт, зроблених через місяць після аварії на ЧАЕС «Чорнобиль, зона. Травень 1986».

IMG_0767
IMG_0803
IMG_0830
IMG_0782
IMG_0780
IMG_0859
IMG_0804
IMG_0775
IMG_0771
IMG_0856
IMG_0791
IMG_0783
IMG_0777
IMG_0809
IMG_0877
IMG_0760
IMG_0889
IMG_0940
IMG_0799
IMG_0977
IMG_0919
IMG_0836
IMG_0828
IMG_0837

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я