На виборах до місцевих рад, які відбулися 25 жовтня 2020 року, до Харківської обласної ради VIII скликання було обрано 120 депутатів.

Вони активно працюють у 14 постійних комісіях, діяльність яких охоплює всі головні напрямки життєдіяльності регіону.

У найвищому представницькому органі регіону працюють 5 фракцій.

 

 

 

 

 

Депутати обласної ради VIII скликання продовжують позитивні починання попередніх скликань облради.

Традиційно особливу увагу Харківська обласна рада приділяє розвитку місцевого самоврядування, застосовуючи комплексний програмний підхід.

У 2011 році депутати VI каденції, переконавшись у перспективності ідеї залучення громад до участі у спільних із владою проектах, започаткували конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє». Депутати облради поточного скликання  активно підтримують цю ініціативу.

Питання підготовки кваліфікованих кадрів для органів місцевого самоврядування – досвідчених і сучасних управлінців, було і залишається одним із найбільш актуальних.

Важливою також є робота на майбутнє, яка спрямована на популяризацію ідей місцевого самоврядування серед молоді, піднесення авторитету і престижу представницької влади.

Депутати минулого скликання у 2012 році заснували Харківський обласний щорічний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!». Конкурс проводиться з метою популяризації діяльності органів місцевого самоврядування, інформування молоді про роль та специфіку діяльності органів місцевого самоврядування, підвищення інтересу до розвитку локальної демократії в Україні, збагачення знань підлітків у сфері державного управління.

Харківській обласній раді належить і низка інших гуманітарних ініціатив, спрямованих на підтримку обдарованої молоді. Серед них обласний конкурс ім. Олександра Степановича Масельського на кращий літературний твір, який за роки свого існування зібрав понад тисячу шістсот авторів, більше половини з яких – молодь. Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», який проходить за ініціативи голови обласної ради Сергія Чернова, починаючи з 2009 року. У фестивалі вже взяли участь студії та автори з 90 країн світу.

Харківська обласна рада була серед тих, хто першим в Україні реалізував на практиці ідею регіональної асоціації органів представницької влади, ухваливши в грудні 2006 року рішення про створення Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. На сьогодні Асоціація об’єднує майже всі ради регіону різного рівня .

 

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я