Про це сьогодні заявила голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко під час зустрічі з журналістами.

Вона пояснила, що робота деяких комунальних підприємств втратила свою актуальність, але вони продовжують фінансуватися з обласного бюджету.

«Маємо понад 200 обласних комунальних підприємств, установ та закладів в різних сферах. Серед них є попросту застарілі, функція яких незрозуміла взагалі. Але фінансування виплати заробітної плати, оплати комунальних послуг відбувається за рахунок обласного бюджету. Зараз я аналізую роботу кожного підприємства, його статут, цілі, задачі, кожен контракт керівника. Після цього з ситуацією ознайомляться всі фракції і всі депутати. Тільки тоді, коли дійдемо спільної думки, приймемо виважене рішення: рятувати підприємства шляхом об’єднання декількох в одне, залишити працювати, якщо воно спроможне, чи ліквідувати» , - сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона також нагадала, що комунальні підприємства мають право займатися господарською діяльністю, реалізовувати проєкти, мати спецфонд і наповнювати його, за рахунок чого виплачувати співробітникам зарплати і премії, проводити ремонти у приміщеннях.
Що стосується призначення на посади керівників комунальних підприємств, Тетяна Єгорова-Луценко відзначила, що відповідно зі змінами у законодавстві, має бути проведено конкурс.

«Прийнято рішення, що ті керівники, у яких завершилися трудові відносини, проходитимуть конкурс. Будуть сформовані конкурсні комісії. Але останнє рішення за депутатами, після проходження конкурсу, кандидатура має бути затверджена на сесії обласної ради», - сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я