УКРАЇНА

 

                      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку

 

вул. Сумська, 64, м. Харків 61002, тел. 700-53-28,  e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

_______________№_______________

На № ___________________________

 

 

                                                П Р О Т О К О Л  № 6

засідання постійної комісії

 

                  від 16 листопада 2021 року

                                             14.00

Всього членів комісії: 5.

 

Присутні: ОСТАПЧУК В.М. – голова постійної комісії;
КОВАЛЕВСЬКА Ю.С. -
заступник голови постійної комісії;
ХУРСЕНКО С.В.
– секретар постійної комісії;  член комісії:   
ІСІЧЕНКО А.В.

  

Відсутні:   ЗЕЛЕНСЬКИЙ М.С.

 

Запрошені:

Малишева Оксана Василівна – керуючий  справами  виконавчого апарату обласної ради; 

Бондаренко Ольга Миколаївна – начальник управління з організаційних питань діяльності ради виконавчого апарату обласної ради; 

Коваленко Юлія Юріївна  начальник управління  правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради.

 

 

Веде засідання ОСТАПЧУК Віктор Миколайович – голова постійної комісії обласної ради з   питань розвитку транспорту і зв’язку.

 

Головуючий запропонував депутатам визначитися щодо питань, винесених на дане засідання постійної комісії.

                                 

                             

                                  

 

 

                            

                              ПОРЯДОК   ДЕННИЙ:

 

1.Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам  сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від
10 червня 2021 року № 149-VIII (зі змінами)».

 

(Спосіб доступу:  https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380714&id=21714

 

                                                       Доповідає: ПУГАЧ Наталія Вікторівна -начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради.

 

2.Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 24-VIII (зі змінами)». 

(Спосіб доступу:  https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380707&id=21707)

 

                                           Доповідає:  ЛАШИН Петро Михайлович -               директор   Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

  

3.Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня   2020 року № 26-VIII «Про обласний бюджет Харківської області на 2021 рік» та додатків до нього (зі змінами)».

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380699&id=21699)

 

                                         Доповідає: ОВСЯННІКОВ Сергій Іванович –   директор Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації.

  

 1. Про проєкт рішення обласної ради «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями».

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380712&id=21712)

 

                                            Доповідає: МАЛИШЕВА Оксана Василівна – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради.  

         

5.Різне.

5.1. Про проєкт рішення обласної ради «Про призначення Вінника Анатолія Івановича на посаду директора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ РОСІЙСЬКИЙ  ДРАМАТИЧНИЙ  ТЕАТР ІМЕНІ О.С. ПУШКІНА».

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380724&id=21731 )

 

                                             Доповідає: ГНАТУШОК Андрій Миколайович – начальник управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради.

 

 

1.СЛУХАЛИ: Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам  сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від 10 червня 2021 року № 149-VIII(зі змінами)»  (матеріали додаються).

(Спосіб доступу:  https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380714&id=21714

                                                      Доповідає: ПУГАЧ Наталія Вікторівна - начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради.

 

 

          ПУГАЧ Наталія Вікторівна прокоментувала надані матеріали та відповіла на поставлені запитання.

 

ВИСТУПИЛИ: ОСТАПЧУК В.М., ХУРСЕНКО С.В.,  ІСІЧЕНКО А.В., КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

 

ВИРІШИЛИ:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам  сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від 10 червня 2021 року № 149-VIII» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.

                        

    Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

2.СЛУХАЛИ: Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 24-VIII (зі змінами)» (матеріали додаються).

 

(Спосіб доступу:  https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380707&id=21707)

 

                                            Доповідає:  ЛАШИН Петро Михайлович -               директор   Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

 

ЛАШИН Петро Михайлович  прокоментував надані матеріали та відповів на поставлені запитання.

 

В обговоренні питання взяли участь:  

ХУРСЕНКО С.В., який звернувся до доповідача з питанням, ініціатором якого була постійна комісія обласної ради, щодо впровадження сучасної моделі ефективного державно-приватного партнерства у галузі залізничних пасажирських перевезень, залучення інвестицій  для оновлення рухомого складу та забезпечення розвитку регіональної мережі приміського транспортного сполучення (відповідно до рішення Харківської обласної ради від 24 грудня 2020 року 24-VIII (зі змінами));

ЛАШИН П.М., директор   Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, який зауважив, що Департаментом були розроблені проєкти листів до Укрзалізниці та КВБЗ. Він також поінформував, що у відповіді, що надійшла від керівництва Укрзалізниці щодо передачі матеріальної бази, зазначено про інші, відмінні від запропонованих, шляхи розвитку мережі приміського транспортного сполучення. Тож, отримана інформація була детально опрацьована Департаментом. Водночас доповідач зауважив, що за результатами її опрацювання до бізнес-плану пілотного проєкту щодо створення регіональної залізничної пасажирської компанії «Слобожанщина» було надано коментарі, отже, наразі зроблено певні  запити і отримано деякі відповіді стосовно реалізації пілотного проєкту щодо створення регіональної залізничної пасажирської компанії «Слобожанщина»;

ОСТАПЧУК В.М., який зауважив, що він, як співголова робочої групи з підготовки економічного обґрунтування та фінансового планування пілотного проєкту щодо створення регіональної залізничної пасажирської компанії «Слобожанщина», не був ознайомлений чи поінформований про підготовку проєктів таких листів, а також про їхнє направлення, адресатів й отримання на них відповідей. Водночас головуючий зауважив, що у разі наявності у ЛАШИНА П.М., директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, інших конструктивних пропозицій щодо запровадження проєкту «Сіті-Експрес» у Харківській області, він може їх пропонувати, виносити на обговорення чи погодження. Разом із цим, головуючий звернув увагу присутніх на відсутність у директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації фахової освіти в даній галузі та  запропонував у подальшому невідкладно інформувати співголів робочої групи з підготовки економічного обґрунтування та фінансового планування пілотного проєкту щодо створення регіональної залізничної пасажирської компанії «Слобожанщина» про заходи, що вживаються, та проєкти листів, що розробляються, стосовно даного пілотного проєкту. Також головуючий порушив питання щодо поліпшення водозабезпечення населення області, поцікався перспективними розробками з даного питання та запропонував окрему увагу приділити питанням водозабезпечення мешканців територіальних громад м. Ізюма та смт Борової;

ЛАШИН П.М., директор   Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації, який зауважив, що Департаментом ведеться робота по Валківському індустріальному парку та наголосив, що такий  пілотний проєкт - єдиний в Україні. Також доповідач тезісно поінформував присутніх щодо Програми Danida Business Finance в Україні, а саме, про:

 

 1. Постанову Кабінету Міністрів України від 7 липня 2021 р. № 705 «Про затвердження Порядку відбору проектів, пов’язаних з реінтеграцією тимчасово окупованих територій України та розвитком інфраструктури прилеглих до них територій, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні». Проводить Мінреінтеграції.
 2. Проєкт Danida Business Finance, яким передбачено інвестування, насамперед, у муніципальну інфраструктуру. Проєкти вартістю не менше 13,5 млн євро (проєкти меншої вартості підлягають окремого погодження).
 3. Географію учасників - 5 областей: Донецька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська .
 4. Учасників - суб’єкти господарювання державної або комунальної форми власності.
 5. Вимоги до прєктів, з-поміж яких: проєкти повинні бути пов’язані з розвитком інфраструктури (з відновлюваної енергетики, енергоефективності, районного теплопостачання, водопостачання та очищення води). Пріоритет надається проєктам у секторах, в яких данські компанії є конкурентоспроможними на міжнародному рівні.
 6. Документи, обов’язкові для розгляду заяви учасника, - копія затвердженої проєктної документації (на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їхніх комплексів або частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури тощо), копія експертного висновку до проєктної документації (у разі наявності); презентаційні матеріали до проєкту (українською та англійською мовами), інші документи, необхідні для проведення оцінки фінансового стану бенефіціара у визначеному Мінфіном порядку.
 7. Етапи відбору, що проходить у два етапи, та передбачає:
 • попередній відбір, який проводить Комісія обласної державної адміністрації і передає для розгляду Комісії Мінреінтеграції;
 • Комісія Мінреінтеграції розглядає отримані проєкти і після опрацювання затверджує наказом перелік відібраних проєктів;
 • за умови позитивної експертизи Мінфіну, презентує проєкти Програмному комітету Danida Business Finance в Україні.

 

ОСТАПЧУК В.М., який звернувся до доповідача з проханням запросити членів постійної комісії до парку, якщо такий буде зроблено. Він також запропонував створити при Департаменті структуру, яка буде ретельно аналізувати ефективність використання коштів із обласного бюджету на першочергові потреби територіальних громад;

ІСІЧЕНКО А.В., член постійної комісії, який запитав про роль Департаменту та  вплив на ситуацію з реалізацією регіональних проєктів,
про долю проєктів, які наразі не реалізуються, про заходи, що вживаються Департаментом, для відновлення їхньої реалізації, та запропонував надати до постійної комісії більш детальну інформацію про  Програму Danida Business Finance в Україні;

 

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

 

ВИРІШИЛИ:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 24-VIII (зі змінами)»  та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.

                                                       

                         Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

3.СЛУХАЛИ: Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня   2020 року № 26-VIII «Про обласний бюджет Харківської області на 2021 рік» та додатків до нього (зі змінами)» (матеріали додаються).

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380699&id=21699)

 

                                              Доповідає: ОВСЯННІКОВ Сергій Іванович –   директор Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації.

  

 

ОВСЯННІКОВ Сергій Іванович прокоментував надані матеріали та відповів на поставлені запитання.

 

ВИСТУПИЛИ: ОСТАПЧУК В.М., ХУРСЕНКО С.В.,  ІСІЧЕНКО А.В., КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

 

ВИРІШИЛИ:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня   2020 року № 26-VIII «Про обласний бюджет Харківської області на 2021 рік» та додатків до нього (зі змінами)» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.

                                                        

   Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

4.СЛУХАЛИ: Про проєкт рішення обласної ради «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями» (матеріали додаються).

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380712&id=21712)

 

                                         Доповідає: МАЛИШЕВА Оксана Василівна – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради.  

         

 

Малишева Оксана Василівна прокоментувала надані матеріали та відповіла на поставлені запитання.  

 

ВИСТУПИЛИ: ОСТАПЧУК В.М., ХУРСЕНКО С.В.,  ІСІЧЕНКО А.В., КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

 

ВИРІШИЛИ:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.

                                                       

   Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                        «утрим.»     - немає.      

 

5.СЛУХАЛИ: Різне.

Про проєкт рішення обласної ради «Про призначення Вінника Анатолія Івановича на посаду директора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ РОСІЙСЬКИЙ  ДРАМАТИЧНИЙ  ТЕАТР ІМЕНІ О.С. ПУШКІНА» (матеріали додаються).

(Спосіб доступу: https://ts.lica.com.ua/?type=1&base=77&menu=380724&id=21731 )

 

                                             Доповідає: ГНАТУШОК Андрій Миколайович – начальник управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради.

 

ВИСТУПИЛИ:

ОСТАПЧУК В.М., який звернувся до членів постійної комісії обласної ради   з проханням підтримати проєкт рішення у запропонованій редакції.

 

 

 

Голова постійної комісії  обласної ради

з питань розвитку транспорту і зв’язку                        Віктор ОСТАПЧУК                     

 

 

 

Секретар постійної комісії обласної ради

 з питань розвитку транспорту і зв’язку                       Сергій ХУРСЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             УКРАЇНА

 

                      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку

 

вул. Сумська, 64, м. Харків 61002, тел. 700-53-28,  e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

_______________№_______________

На № ___________________________

 

                                               ВИСНОВОК

                           

 від  16 листопада 2021 року                                                      Протокол № 6

 

                                                                               Всього  членів комісії – 5

                                                                               Присутні – 4

 

           До проєкту рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від
10 червня 2021 року № 149-VIII» (зі змінами)».

 

Даний проєкт рішення ініційований Харківською обласною радою (розробник – управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради).

 

Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проєкт рішення обласної ради, постійна комісія дійшла ВИСНОВКУ:

 

1.Інформацію взяти до відома.

        2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Розподілу субвенції з обласного бюджету бюджетам  сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2021 році, затвердженого рішенням обласної ради від                    10 червня 2021 року № 149-VIII» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.   

 

    Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

Голова постійної комісії                                     Віктор ОСТАПЧУК                     

 

                                             УКРАЇНА

 

                      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку

 

вул. Сумська, 64, м. Харків 61002, тел. 700-53-28,  e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

_______________№_______________

На № ___________________________

 

                                               ВИСНОВОК

                           

 від  16 листопада 2021 року                                                      Протокол № 6

 

                                                                               Всього  членів комісії – 5

                                                                               Присутні – 4

 

           До проєкту рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 24-VIII (зі змінами)».

          

Даний проєкт рішення ініційований Харківською обласною державною адміністрацією.

 

             Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проєкт рішення обласної ради, постійна комісія дійшла ВИСНОВКУ:

 

1.Інформацію взяти до відома.

        2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 24-VIII (зі змінами)» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.   

 

    Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

Голова постійної комісії                                     Віктор ОСТАПЧУК                     

 

 

 

 

                                             УКРАЇНА

 

                      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку

 

вул. Сумська, 64, м. Харків 61002, тел. 700-53-28,  e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

_______________№_______________

На № ___________________________

 

                                               ВИСНОВОК

                           

 від  16 листопада 2021 року                                                      Протокол № 6

 

                                                                               Всього  членів комісії – 5

                                                                               Присутні – 4

 

             Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня   2020 року № 26-VIII «Про обласний бюджет Харківської області на 2021 рік» та додатків до нього (зі змінами)».

 

            Даний проєкт рішення ініційований Харківською обласною державною адміністрацією.

 

             Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проєкт рішення обласної ради, постійна комісія дійшла ВИСНОВКУ:

 

1.Інформацію взяти до відома.

        2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня   2020 року № 26-VIII «Про обласний бюджет Харківської області на 2021 рік» та додатків до нього (зі змінами)» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.   

 

    Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.      

 

Голова постійної комісії                                     Віктор ОСТАПЧУК                     

 

 

 

 

 

                                             УКРАЇНА

 

                      ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

постійна комісія з питань розвитку транспорту і зв’язку

 

вул. Сумська, 64, м. Харків 61002, тел. 700-53-28,  e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

_______________№_______________

На № ___________________________

 

                                               ВИСНОВОК

                           

 від  16 листопада 2021 року                                                      Протокол № 6

 

                                                                               Всього  членів комісії – 5

                                                                               Присутні – 4

 

             Про проєкт рішення обласної ради «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями».

 

Даний проєкт рішення ініційований Харківською обласною радою.

 

             Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проєкт рішення обласної ради, постійна комісія дійшла ВИСНОВКУ:

 

  1.Інформацію взяти до відома.

          2.Погодити проєкт рішення обласної ради «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями» та винести його на розгляд обласної ради на пленарному засіданні сесії обласної ради.   

 

      Голосували: «за»   -­­  4 (Остапчук В.М., Ковалевська Ю.С., Хурсенко  С.В.,   Ісіченко А.В.);

                         «проти»      -  немає;

                         «утрим.»     - немає.  

   

 

Голова постійної комісії                                     Віктор ОСТАПЧУК                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП