ОТЧЕТ
постоянной комиссии областного совета
по вопросам обеспечения прав человека, свободы слова и информации
о работе за период с ноября 2012 года по ноябрь 2013 года

 Постійна комісія з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації (далі: комісія, постійна комісія) утворена рішенням обласної ради від 25 листопада 2010 року № 5-VI «Про утворення та обрання постійних комісій обласної ради» на І сесії VI скликання. До її складу обрано 10 депутатів обласної ради, які вирішують питання, що належать до повноважень комісії.

Свою роботу комісія проводить згідно з поточними і перспективними планами роботи на основі законності, гласності, рівноправності та вільного колективного обговорення.

Постійна комісія, відповідно до Положення про постійні комісії, попередньо розглядає питання щодо підтримки діяльності засобів масової інформації органів місцевого самоврядування; пропозиції щодо фінансування, управління, заснування та реорганізації засобів масової інформації обласної ради; питання та пропозиції щодо реалізації заходів по забезпеченню прав людини, свободи слова та інформації; питання щодо забезпечення інформованості ЗМІ про діяльність обласної ради; питання щодо забезпечення свободи слова, мовної політики, інформації та інші питання в межах компетенції ради. 

За звітний період постійною комісією з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації було проведено 8 засідань (загальна кількість розглянутих питань - 62), на яких ґрунтовно розглянуто наступні актуальні питання: 
- про внесення змін до комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, затвердженої рішенням обласної ради від 03 лютого 2009 року
№ 1103-V (зі змінами);
- про хід виконання у 2012 році Програми збереження та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Харківської області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 27 жовтня 2011 року № 248-VІ;
- про внесення змін до Програми розвитку інформаційного простору Харківської області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21 квітня 2011 року №120-VI (зі змінами);
- про хід виконання у 1 кварталі 2013 року Програми інформатизації Харківської області „Електронна Харківщина” на 2011-2013 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2010 року № 28-VI;
- про внесення змін до Регіональних правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених рішенням обласної ради від 17 червня 2010 року № 1744-V;
- про звільнення та призначення керівників комунальних підприємств.

Зокрема, інтенсивне обговорення викликали наступні питання:
- щодо погодження списку осіб, які пропонуються для зарахування до кадрового резерву Комунального підприємства – редакція газети «Слобідський край»;
- щодо листа громадянки Березкіної Олени Вікторівни, мешканки села Верхня Озеряна, стосовно придбання для її сина-інваліда препарату ТОПАМАКС;
- щодо розгляду звернень правозахисника Каряки А.Г. стосовно перешкоджання його професійній діяльності.
16.10.2013 постійною комісією ухвалено рішення про відкликання з її складу депутата обласної ради Абросімова О.Ю.

Усі питання, які розглядала постійна комісія на своїх засіданнях, активно обговорювалися її членами, досить часто прийняття рішень було пов’язано з проведенням тривалих дискусій задля урахування всіх точок зору та з метою ухвалення необхідних для громади рішень й узгодження їх практичної реалізації.

Важливими програмами, контроль за виконанням яких здійснювала постійна комісія, є Програма розвитку інформаційного простору Харківської області на 2011-2015 роки, затверджена рішенням обласної ради від 21 квітня 2011 року № 120-VI (зі змінами), та Програма інформатизації Харківської області „Електронна Харківщина” на 2011-2013 роки, затверджена рішенням обласної ради від 23 грудня 2010 року № 28-VI.
Через неналежне фінансування Програми інформатизації Харківської області „Електронна Харківщина” (2011 – 1%, 2012 – 1,13%, 2013 – 2,87 %) немає можливості здійснити кроки з виконання запланованих Програмою ключових завдань та забезпечити побудову мультисервісної мережі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, на базі якої надалі буде запроваджено єдину систему електронного документообігу ОВВ та ОМС із використанням електронного цифрового підпису, впровадити
ІР – телефонію і систему відеоконференцзв’язку в сільських та селищних радах області та інше.

Для забезпечення відкритості і гласності роботи постійної комісії на її засідання постійно запрошуються представники засобів масової інформації, які висвітлюють найважливіші питання її діяльності.
Протягом звітного періоду постійна комісія ініціювала нагородження заохочувальними відзнаками голови Харківської обласної ради осіб, які внесли значний внесок у розбудову, розвиток та процвітання Харківщини. Зокрема, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток засобів масової інформації за клопотанням комісії нагороджено заохочувальною відзнакою голови Харківської обласної ради «Цінний подарунок – годинник з логотипом «Голова Харківської обласної ради»» Костенко Тетяну Михайлівну, головного редактора ТОВ «Редакція газети «Вечірній Харків».

Одним із найважливіших напрямів роботи комісії є розгляд звернень громадян і депутатами створюються всі необхідні умови для реалізації громадянами конституційного права на звернення.

Під час особистого прийому громадян у приймальні Харківської обласної ради за 10 місяців 2013 року до голови постійної комісії звернулося більше 50-ти мешканців м. Харкова і області.  

В цілому, за зазначений період, з різних питань звернулося близько 500 громадян. За результатами розгляду їх заяв підготовлено та направлено до органів державної влади, контролюючих органів, підприємств та організацій 321 звернення з метою вирішення нагальних життєвих проблем, з якими зверталися громадяни міста та області.

Члени постійної комісії беруть активну участь у пленарних засіданнях сесій місцевих рад, регулярно проводять прийоми виборців у закріплених районах, вирішують або сприяють вирішенню проблемних питань громадян регіону.

 Секретар постійної комісії                                             А. Вінник
 

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП