Сесія розглядає питання про зміни меж населених пунктів.

Це не тільки вільні землі. Це й землі, на яких вже збудовані будинки, існують будівлі. Наприклад, база відпочинку. Мова йдеться про включення цих земель до меж населеного пункту. Населені пункти в цьому зацікавлені, тому що податки напряму будуть надходити до місцевих бюджетів. А людям це дасть можливість присвоєння поштової адреси.

- Этот вопрос имеет отношение до реализации программы «Земля – людям!»?

К большому сожалению, этот вопрос не имеет никакого отношения к реализации программы «Земля – людям!», инициатором которой я выступил.

- Як зараз йде будівництво у селищі Високий? Чи проводяться там якісь роботи?

Знаєте, на превеликий жаль, я не відслідковую того, як відбувається будівництво у селищі Високий. Наприклад, тільки сьогодні ми розглядаємо понад 40 важливих для області та громади питань. Я працюю над тим, аби скоріше отримали землю всі ті, хто подав заявки. А будувати чи ні – це право людини. Може, хтось почне з того, що буде висаджувати дерева, хтось почне з того, що буде накопичувати кошти.

У той же час правоохоронними органами дуже пильну увагу привернуто до цих ділянок, які роздано простим людям. А селищний голова, на превеликий жаль,  зайнятий тільки тим, що пише пояснювальні записки та їм подібні.

- Василий Викторович, вы обещали 29 октября выдать новую порцию сертификатов на землю в рамках программы «Земля – людям!». Почему не выдали и когда планируете?

Це пов’язано з тим, що, на жаль, не встигаємо. Одна з причин: я брав участь у засіданні Координаційної ради при голові Верховної Ради України, яка проходила у Запоріжжі. Це були збори голів обласних рад.

Розробляючи цю програму, депутати працюють на громадських засадах. Я неодноразово підкреслював: якщо ми будемо йти послідовно, але десь не встигати у термінах, напевно, люди нас зрозуміють.

Ще раз підкреслюю, що метою програми не є забрати у когось землю, метою є надати громадянам можливість скористуватись своїм конституційним правом.

Якщо вам цікаво, в Харківській області при загальній площі понад три мільйони гектар вільних земель сьогодні 192 тисячі гектар. Хай вас вразить ця цифра. З цього приводу в мене є довідка. Хочу також наголосити, що в Харківській області 328 тисяч гектар землі використовуються не за призначенням або за неї не сплачуються податки.

Сьогодні нас завалив шквал заявок, щоб ми надали висновок щодо промислово-геологічної розвідки й користування надрами з метою добування води. Те, що це йде від промислових підприємств, на мій погляд, несе велику загрозу існуванню системи водопостачання міст, селищ та районів. Я звернувся з відповідним листом до уряду, до голови Ради національної безпеки України, до голови Служби безпеки України.

- Сегодня было объявлено об исключении из фракции Партии регионов В.Самусева. Связано ли это с предварительным решением Политсовета и согласовано ли это с комиссией, которая, по информации Картавых, якобы сейчас работает в области?

Это связано с регламентом областного совета: как председатель областного совета я должен делать соответствующее объявление о выходе депутата из фракции или вхождении во фракцию. Это первое.

Второе. Насколько мне известно, апелляцию на имя высших партийных инстанций подавал только Картавых.

Самусев апелляции в высшие партийные инстанции не подавал. В своей работе мы руководствуемся Уставом Партии. Хочу объяснить, что не бывает предварительных решений.

А киевская комиссия по апелляции Картавых все-таки работает?

Из разговора с центральным аппаратом партии мне известно, що на апелляционную жалобу Вячеслава Ивановича Картавых в Харьков прибывает комиссия, которая будет работать сегодня и, наверное, завтра.

Сегодня в повестке дня вопрос, о распределении бюджетных денег. Там есть просьба к областному совету от областной администрации о том, чтобы перераспределить деньги на тепло.

Пожалуйста, пользуйтесь в своей работе не слухами и не чьими-то популистскими заявлениями, если моя просьба вас не обидит, а документами.

Я не видел заявки на перераспределение денег на тепло. И если вы мне сегодня в проекте, который дала облгосадминистарция, покажете, где речь идет о перераспределении денег на тепло, то я вам отвечу на вопрос.

Я имею в виду ремонтные работы.

Это касается и ремонтных работ тоже.

Однако, хочу заметить, что на предварительных встречах и во время рабочих бесед шла речь о том, чтобы выделить Харьковскому району 10 млн.грн. на погашение задолженности района за тепло. Вот о чем шла речь. Но почему просчеты Харьковской райгосадминистрации должны компенсироваться за счет других районов области?

Але є ініціатива депутатів від Партії регіонів про виділення 4 млн.грн. на будівництво метрополітену, стосовно якої я нещодавно прочитав, що голова обласної ради вдався до шантажу. Я не буду звертатися до суду,  нехай все залишається на совісті того, хто назвав шантажем турботу про півторамільйонне місто, друге за розміром в країні, куди приїжджають люди зі всієї Харківської області.

На жаль, депутати тільки роблять пропозиції щодо бюджету, але ,чи будуть вони враховані облдержадміністрацією, яка подає проект бюджету на затвердження обласній раді, - інше питання.

А стосовно ремонтних робіт, то ці кошти були передбачені державним бюджетом із спеціального фонду. Пропозицій щодо ремонтних робіт в проекті бюджету, який нам подала облдержадміністрація, я не бачив. Є пропозиції щодо ремонту медичного обладнання, надання коштів закладам мистецтва на компенсацію енергоносіїв. Сьогодні, коли ми будемо розглядати питання про ремонт теплових мереж, якщо вони є, тоді ми поговоримо про спеціальні кошти, задамо запитання Харківській обласній державній адміністрації з приводу того, який внесок сама Харківська область зробила для наповнення спеціального фонду. Скільки землі було прозоро продано в Харківській області під будівлями, або вільних, як це передбачає земельний кодекс України. А не таким чином, як у неодноразово наведеному мною прикладі, коли 4 тис.га. землі ринкова вартість якої дорівнює бюджету області, були виділені рішенням одного засідання районної земельної комісії у Харківському районі.

Сподіваюся, що обговорення питання про внесення змін до обласного бюджету буде таким же жвавим, цікавим і принциповим з боку політичних сил, які сьогодні, під час обговорення Програми вшанування жертв Голодомору, так ратували за те, щоб люди жили краще, казали, що ми маємо дбати про тих людей, які живуть сьогодні.

Стосовно цієї програми, хочу додати, що невинно загиблі не можуть подати свій голос і наш обов’язок – вшанувати їх пам’ять.

Прокомментируйте ситуацию с хлебом. Возможно ли повышение цен на социальные сорта?

Задайте це питання облдержадміністрації, до компетенції якої входить встановлення граничних розмірів рентабельності, і до власників хлібозаводів.


Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП