Український кризовий медіацентр підготував «Практичний посібник з питань передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність». Посібник розробили аналітики «Асоціації міст України» в рамках Проєкту USAID ПУЛЬС та у співпраці з Держгеокадастром.

Земля є одним з важливіших ресурсом для громад, що дозволить розвивати економіку, наповнювати місцеві бюджети,  покращити добробут і якість життя жителів.

Асоціація міст України спільно з Держгеокадастром в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» розробила Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.

Посібник містить нормативно-правові акти, що стосуються процесу передачі земель, їх інвентаризації, зразки відповідних документів та  покрокові алгоритми передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність тергромад. В посібнику запропоновано два варіанти  передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення:

  • після проведення інвентаризації земель в межах території всієї територіальної громади або адміністративно-територіальної одиниці. Такий варіант дозволить провести інвентаризацію одночасно всієї території, але є довготривалим та більш дорогим;
  • поетапно, шляхом проведення інвентаризації земель територіальної громади по частинам. Такий варіант є більш гнучким та дозволить в короткі строки отримати земельні ділянки у комунальну власність.

Практичні поради для громад допоможуть запобігти проблем у сфері земельних відносин, пройти шлях отримання у власність земель та набуття повноважень управління земельними ресурсами.


Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП