Ідея написати книгу про Харківщину вперше прийшла до мене кілька років тому, коли я працював у Києві. Важко сказати, що саме до неї підштовхнуло. Напевне, з одного боку, було прагнення не втратити емоційного зв'язку зі своєю малою батьківщиною: напружена і відповідальна робота захоплювала мене цілком, проте в душі все одно сиділа заноза тих складних почуттів, які охоплюють людину далеко від дому.

Але, скоріше за все, головним було те неприємне відкриття, яке я зробив для себе, подивившись на Харківщину очима столичного жителя. Я зрозумів, що вплив Харкова на культуру, політику, економіку, взагалі на історію України, все те, чим ми, харків'яни, по праву пишаємося, за великим рахунком, широкому загалу були невідомі. У книзі я хотів розповісти про видатних харків'ян, про людей і події, які відіграли доленосну роль не лише в історії нашого краю, але і держави, і світу. Час від часу робив нотатки, але на книгу вони тоді так і не перетворилися.

Кілька місяців тому мені запропонували опублікувати у вигляді окремого видання тексти деяких моїх виступів. Я не вважав цю ідею вдалою, але вона повернула мене до колишніх задумів. До цього підштовхували і нові враження від останніх поїздок, зустрічей, подій.

Книга не повторює тих ґрунтовних видань про минуле і сьогодення нашого краю, які, нарешті, вийшли до 350-річчя Харкова. Вона певною мірою лірична. Це освідчення в любові до рідної землі, нариси про те, що колись здивувало, викликало гордість і захоплення.

Книга у жодному разі не претендує на енциклопедичність, вона не має на меті глибокого занурення у тему. Скоріше, вона покликана зацікавити читача Харківщиною, дати можливість відчути ту особливу атмосферу, яка їй завжди була притаманна, — атмосферу високої духовності, творчості, енергійного, стрімкого руху вперед.

Висловлюю щиру вдячність усім, хто допомагав мені у роботі над цією книгою, надав історіографічні та фотографічні матеріали. Окремі слова подяки Олександру Лукашову.

Сподіваюся, наша спільна праця приверне увагу і молодих харків'ян, які, може, вже не знають багато з того, про що в ній йдеться, і всіх, хто вперше знайомиться з Харківщиною, і тих, для кого імена та факти, згадані у цій книзі, є близькими і дорогими.

Від автора

 

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП