Так склалося історично: «красний» не обов’язково означає в українській мові «червоний», а тому на карті Харківщини зустрічаються і «красні», і «червоні» назви. Причому, якщо у групи «красних» назв походження пов’язано часто зі староукраїнським «красивий», то у «червоних» воно пов’язано безпосередньо з радянським минулим.

Радянська влада намагалася вигнати релігійний дурман навіть з назв населених пунктів. Але таку вочевидь релігійну назву, як Богодухів, вона чомусь не чіпала. Чому? Напевно, не все так очевидно...

Охоче  
Село у Нововодолазькому районі. Засноване у другій половині XVII століття. Населення – 1 704 особи за даними 2001 року. Згідно з однією з версій, назва цього села виникла як раз завдяки «військовій сторінці» в історії нашого краю. Прихильники цієї версії виводять назву від давньослов’янського іменника «хота» та префікса «о», які в даному випадку вживалися в переносному значенні: служиві люди, які охороняли південні кордони Російської держави, були дозорними та розвідниками («охотниками», «охочими до розвідування»).

Людина, що знає усе про музику і літературу
Він повернув українцям багато забутих імен: репресованих митців, заборонених поетів і письменників. Перебуваючи у статусі «забороненого автора», зробив неоціненні дослідження з рідної музичної культури та створив першу в Україні вузькорегіональну енциклопедію. Український письменник, музикознавець, культуролог, енциклопедист, заслужений діяч мистецтв України Іван Лисенко, незважаючи на свою відірваність від рідного краю, завжди вважав себе патріотом малої батьківщини і довів це своїми книгами.

Проста статистика: із семи Нобелівських лауреатів, яких дала світу Україна, три пов’язані з Харківщиною. Ілля Мечников тут народився, Саймон Кузнець навчався, а Лев Ландау працював. Але (і над цим варто замислитися!) усі вони стали лауреатами тоді, коли вже не були пов’язані ні з Харківщиною, ні з Україною. Втім, те саме можна сказати і про решту «нобелівців-українців». Може, це місія у нас така – сіяти таланти по всьому світу?

Дом государственной промышленности (Госпром) расположен в центральной части г.Харькова на пл. Свободы. По своим размерам (12 га) площадь одна из крупнейших в мире, ее застройка представляет собой выдающийся архитектурный ансамбль 1950-х годов.

К 91 годовщине со дня рождения Владыки Никодима
За 73 года, отданные служению Церкви Христовой, владыка Никодим нес различные послушания. Как известно из пословицы, не место красит человека, а человек место. Это как нельзя лучше подходит к митрополиту Никодиму: в любом качестве, будь то послушник небольшого монастыря или исполняющий обязанности предстоятеля Украинской Православной Церкви, он проявлял рвение к выполняемому делу и оставался, прежде всего, монахом, который, по выражению преподобного Симеона Нового Богослова, «есть тот, кто миру непричастен, / Кто говорит всегда с одним лишь Богом…».

Сахновщина – селище міського типу, райцентр, розташований за 150 км на південний захід від Харкова. Селищній раді підпорядковані села Германівка, Жовтень і Чорнолозка, які зв’язані між собою асфальтівкою. На території сільради проживає вісім тисяч чоловік.

Про відомого харківського зодчого Олексія Бекетова написано сотні статей. Про нього розповідали як про видатного архітектора, що визначив зовнішній вигляд Харкова – і він дійсно таким є; аналізували його художню спадщину – він був відмінним рисувальником; згадували його неабиякий педагогічний талант. Але життя будь-якої людини – це не лише робота, а ще й сім’я, діти, дім.

Краснопавлівка – селище міського типу, центр селищної ради.
Селище розташоване на залізниці Харків – Лозова, за 3 км від річки Орільки, за 30 км на північ від міста Лозова, за 120 км від обласного центру.
Селище має свою символіку: герб, прапор і гімн, яку прийняли до 130-річчя заснування Краснопавлівки в 1998 році.

В спорте бывает так, что огромное значение для развития того или иного вида имеют люди, не отмеченные высокими правительственными наградами и званиями. Масштаб личности получается таким, что заметным он становится только издалека, со временем. Таковым человеком можно назвать баскетбольного тренера Виктора Захаровича Неймана, который всю свою спортивную жизнь посвятил харьковскому «Динамо», воспитав десятки мастеров и просто хороших людей.

Традиции вырождаются, если их
не совершенствовать
П. А. Павленко

 

9 февраля 1932 г. была образована Харьковская область. Деление страны на области началось еще в дореволюционный период, когда отдельные территории Российской империи получили наименование «область».

Биография ученого-эмигранта

В СССР проработал некоторое время главой статистической службы на Украине. В 1922 эмигрировал в США, куда за 15 лет до этого уехал его отец, изменивший там фамилию на Смит (Кузнец публиковался под двойной фамилией). Учился в Колумбийском университете (Нью-Йорк), где в 1926 защитил докторскую диссертацию. Преподавал в Пенсильванском (Филадельфия, 1930—1954), Джона Гопкинса (Балтимор,1954—1960) и Гарвардском университетах (1960—1971).

Туристична Харківщина повним ходом готується приймати вболівальників Євро–2012: музеї готують англомовні екскурсії, а органи місцевого самоврядування впорядковують відповідну інфраструктуру. Чим саме дивуватиме іноземних гостей наш край, а головне — чи готові ми забезпечити їм гідні умови, показав перший прес-тур трьома туристичними місцями Харківської області.

3 березня ми відзначаємо Всесвітній день письменника. Вітаючи всіх літераторів із професійним святом, «Слобідський край» вирішив пригадати імена найвидатніших із авторів, які колись жили і творили на теренах Харківщини. А розібратися в тому, коли, як і кого з російських і українських письменників доля привела на Харківщину, нам допоміг доцент кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Андрій Краснящих.

Багато славних імен пов’язано з Харковом, багато хто залишив тут по собі яскравий слід, складаючи неповторний літопис нашого міста. Один з таких людей – український поет Павло Григорович Тичина, ім’я якого викарбувано не тільки на великій меморіальній дошці, що її встановлено на відомому письменницькому будинку «Слово», а й в історії Харкова, в історії та культурі України.

Эмбриолог, бактериолог и иммунолог Илья Ильич Мечников родился 15 мая 1845 г. в деревне Ивановка Харьковской губернии, ныне Купянский район Харьковской области Украины.

«Край, мій рідний край, пісенний край завзяття і труда» – Софія Ротару, співаючи ці рядки, навіть не здогадувалася, що є люди, які сприймають її слова буквально. Це – жителі села Рідний Край.

У давнину Харківщина була справжнім перехрестям культур. Тут стикалися світ лісу і степу, кочівників і осідлих племен. Одні приходили на нашу землю, інші йшли і зникали безслідно в глибині історії. Сліди їх життя тут – стародавні городища і кургани. На Харківщині їх багато. Навколо них, як місць незвичайних, ходить безліч легенд. Одне з таких місць – Хорошевське городище.

Місцеві жителі розповідають таку легенду:  нібито їхав сам цар Петро Перший спекотним травневим днем повз невелику слободу, зупинився відпочити під старовинними дубами на околиці і вимовив: «Люба тінь!». Звідси, мовляв, слобода, що стала згодом містом, і отримала назву Люботин. Насправді у Люботина набагато давніша історія.

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельского
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Договор мэров
КП